Kremlin Cup by Bank of Moscow
Mosca (Rus), 14-20 Ottobre 2013, cemento indoor
Main Draw
R. Gasquet (Fra,1) BYE
M. Baghdatis (Cip) vs E. Donskoy (Rus)
D. Sela (Isr) vs Qualificato
[WC] T. Gabashvili (Rus) vs
A. Mannarino (Fra,8)
J. Tipsarevic (Srb,3) BYE
[WC] K. Khachanov (Rus) vs A. Ramos (Spa)
I. Karlovic (Cro) vs D. Kudla (Usa)
[WC] A. Kuznetsov (Rus) vs
D. Istomin (Uzb,5)
H. Zeballos (Arg,6) vs R. Berankis (Lit)
Qualificato vs Qualificato
A. Bogomolov (Rus) vs Qualificato
A. Dolgopolov (Ucr,4) BYE
J. Sousa (Por,7) vs S. Stakhovsky (Ucr)
J. Vesely (R.Cec) vs E. Roger-Vasselin (Fra)
F. Volandri (Ita) vs P. Lorenzi (Ita)
A. Seppi (Ita,2) BYE
---------------------------------------------------------------------
If Stockholm Open
Stoccolma (Sve), 14-20 Ottobre 2013, cemento indoor
Main Draw
D. Ferrer (Spa,1) BYE
J. Sock (Usa) vs B. Tomic (Aus)
J. Nieminen (Fin) vs B. Becker (Ger)
F. Verdasco (Spa) vs
I. Dodig (Cro,8)
J. Janowicz (Pol,3) BYE
Qualificato vs G. Garcia-Lopez (Spa)
T. Kamke (Ger) vs I. Sijsling (Ola)
J. Chardy (Fra) vs
E. Gulbis (Let,5)
G. Dimitrov (Bul,7) vs Qualificato
J. Struff (Ger) vs Qualificato
K. De Schepper (Fra) vs [WC] M. Eriksson (Sve)
K. Anderson (Saf,4) BYE
[WC] B. Paire (Fra,6) vs S. Giraldo (Col)
[PR] J. Zopp (Est) vs P. Carreno Busta (Spa)
Qualificato vs A. Falla (Col)
[WC] M. Raonic (Can,2) BYE
----------------------------------------------------------------------
Erste Bank Open
Vienna (Aut), 14-20 Ottobre 2013, cemento indoor
Main Draw
J. Tsonga (Fra,1) BYE
D. Brands (Ger) vs A. Haider-Maurer (Aut)
[WC] D. Thiem (Aut) vs D. Gimeno-Traver (Spa)
M. Matosevic (Aut) vs
G. Monfils (Fra,6)
F. Fognini (Ita,3) BYE
F. Mayer (Ger) vs L. Kubot (Pol)
Qualificato vs R. Haase (Ola)
L. Hewitt (Aus) vs
V. Pospisil (Can,7)
L. Rosol (R.Cec,8) vs J. Huta Galung (Ola)
M. Russell (Usa) vs Qualificato
J. Hajek (R.Cec) vs Qualificato
P. Kohlschreiber (Ger,4) BYE
R. Stepanek (R.Cec,5) vs [WC] M. Fischer (Aut)
[WC] G. Melzer (Aut) vs L. Lacko (Svk)
Qualificato vs P. Andujar (Spa)
T. Haas (Ger,2) BYE