CHALLENGER OSTRAVA 42.500+H, TERRA ROSSA OUTDOOR
[1] Jaroslav Pospisil (CZE) - Qualifier
Qualifier - Sergei Bubka (UKR)
Stephane Robert (FRA) - Marek Semjan (SVK)
Ivo Klec (SVK) - [5] Lukas Rosol (CZE)
[3] Benoit Paire (FRA) - Laurent Rochette (FRA)
[WC] Jiri Vesely (CZE) - Alexander Flock (GER)
Evgeny Donskoy (RUS) - Jurgen Zopp (EST)
Evgeny Korolev (KAZ) - [7] Alexander Kudryavtsev (RUS)
[8] David Guez (FRA) - [WC] Martin Prikryl (CZE)
[WC] Nicolas Reissig (AUT) - Olivier Patience (FRA)
Jonathan Eysseric (FRA) - Andrej Martin (SVK)
Guillermo Alcaide (ESP) - [4] Ivo Minar (CZE)
[6] Karol Beck (SVK) - Qualifier
Qualifier - [WC] Lukas Dlouhy (CZE)
Dusan Lojda (CZE) - Nikola Mektic (CRO)
Uladzimir Ignatik (BLR) - [2] Lukas Lacko (SVK)
CHALLENGER LEON, 35.000+H, CEMENTO OUTDOOR
(1)Paolo Lorenzi (ITA) vs (WC)Juan-Manuel Elizondo (MEX)
Alexander Sadecky (SUI) vs Roman Borvanov (MDA)
(q) vs Marcel Felder (URU)
Michael Lammer (SUI) vs (5)Victor Estrella (DOM)
(4)Rajeev Ram (USA) vs (q)
(WC)Fernando Larrea-Gonzalez (MEX) vs (WC)Manuel Sanchez (MEX)
Woong-Sun Jun (KOR) vs Andre Begemann (GER)
(WC)Cesar Ramirez (MEX) vs (8)Nicholas Monroe (USA)
(7)Clement Reix (FRA) vs (q)
Ludovic Walter (FRA) vs (q)
Daniel Dutra Da Silva (BRA) vs Michael Ryderstedt (SWE)
Michael Venus (NZL) vs (3)Bobby Reynolds (USA)
(6)Fernando Romboli (BRA) vs Vasek Pospisil (CAN)
Daniel Cox (GBR) vs Julio Cesar Campozano (ECU)
Daniel Yoo (KOR) vs Kevin Kim (USA)
Adam El Mihdawy (USA) vs (2)Tatsuma Ito (JPN)
CHALLENGER SARASOTA, 75.000+H, TERRA VERDE OUTDOOR
[1] Ryan SWEETING (USA) vs [WC] Lester COOK (USA)
Juan Pablo BRZEZICKI (ARG) vs Izak VAN DER MERWE (RSA)
Yuichi SUGITA (JPN) vs [WC] Mac STYSLINGER (USA)
Grega ZEMLJA (SLO) vs [5] Brian DABUL (ARG)
[4] Donald YOUNG (USA) vs Giovanni LAPENTTI (ECU)
James BLAKE (USA) vs Marinko MATOSEVIC (AUS)
QUALIFIER vs QUALIFIER
Rik DE VOEST (RSA) vs [7] Eric PRODON (FRA)
[8] Ryan HARRISON (USA) vs Amer DELIC (BIH)
QUALIFIER vs [WC] Andrea COLLARINI (USA)
Conor NILAND (IRL) vs Frank DANCEVIC (CAN)
Tim SMYCZEK (USA) vs [3] Go SOEDA (JPN)
[6] Alex BOGOMOLOV JR. (USA) vs [WC] Vamsee CHAPPIDI (IND)
Alex KUZNETSOV (USA) vs Fritz WOLMARANS (RSA)
QUALIFIER vs James WARD (GBR)
[Alt] Jesse WITTEN (USA) vs [2] Michael RUSSELL (USA)